تبلیغات

کمپین ۳۶۰ درجه بازاریابی

کمپین ۳۶۰ درجه بازاریابی

کمپین ۳۶۰ درجه بازاریابی

خدمات کمپین 360 درجه آژانس دیجیتال مارکتینگ ایرادز راه ورود قدرتمند به دنیای دیجیتال مارکتینگ است. کمپین 360 درجه یعنی بهره‌مندی از تمام خدمات تبلیغاتی در حوزه دیجیتال که شامل موارد متنوعی می‌شود. ما در این بخش از خدمات ایرادز به معرفی کمپین 360 درجه خواهیم پرداخت و تمام مراحل اجرای این کمپین برای کسب و کارهای مختلف را بررسی خواهیم کرد.

این کمپین می تواند با کمک ابزارهای تبلیغاتی بیشماری که استفاده می کند، کلیه مراحل خرید و سفر مشتری را در برگیرد. برای انتخاب نوع رسانه در این کمپین، آنلاین یا آفلاین بودن آن مورد توجه نیست، بلکه مهم این است که تعداد مخاطبان بیشتری پیام کمپین را به طور مداوم دریافت کنند.

یکی از کاربردهای مهمی که کمپین بازاریابی ۳۶۰ درجه دارد هنگامی است که یک محصول یا خدمت جدید وارد بازار می شود. در این گونه موارد کمپین ۳۶۰ با تمامی ابزارهایی که در دست دارد، آن محصول را به تمامی مشتریان جدید یا قدیمی خود معرفی می کند. برخی از کسب و کارها فقط می‌توانند مخاطبان و مشتریان هدف خود را در فضای آنلاین پیدا کنند و تعداد دیگری از کسب و کارها هم هستند که مشتریان‌شان بیشتر در فضای آفلاین حضور دارند. ضمن اینکه گاهی وقت‌ها تبلیغات آفلاین بهتر جواب می‌دهد و گاهی اوقات فقط باید سراغ تبلیغات آنلاین و دیجیتال مارکتینگ برویم.
ولی زمان‌هایی پیش می‌آید که نیاز داریم تمام رسانه‌های مختلف را در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم طیف وسیعی از مخاطبان را پوشش دهیم و پیام خود را به صورت گسترده پخش کنیم. 

کمپین ۳۶۰ درجه بازاریابی

کمپین بازاریابی 360 درجه چیست؟

کمپین بازاریابی 360 درجه در واقع همان‌طور که از نامش پیداست یک کمپین کامل، جامع و یکپارچه است که تمام رسانه‌ها و ابزارهای تبلیغاتی را به کار می‌گیرد تا هدفی واحد با پیامی مشخص به بهترین شکل محقق شود و به طیف وسیعی از مخاطبان برسد. در این حالت مشتری شما هر جایی باشد و از هر رسانه‌ای که استفاده کند، باید پیام شما را ببیند و برای مدتی دائما با برند شما در ارتباط باشد.
در این کمپین از تمام رسانه‌ها و ابزارهای تبلیغاتی استفاده می‌کنیم تا بتوانیم کل چرخه خرید و سفر مشتری را پوشش دهیم. در این کمپین آنلاین یا آفلاین بودن رسانه‌ها مورد توجه نیست و برای اینکه بتوانید مشتریان بیشتری جذب کنید باید مدام پیام خود را تکرار کنید تا ملکه ذهن مشتریان شود.
یکی از مهمترین کاربردهای کمپین بازاریابی 360 درجه زمانی است که می‌خواهید محصول جدیدی را وارد بازار کرده و نسبت به آنها اطلاع‌رسانی کنید. در این حالت با استفاده از تمام رسانه‌ها و ابزارهای موجود تلاش می‌کنید محصول جدید را به تمام مشتریان قبلی و جدید خود معرفی کنید.

استراتژی ارتقاء بازاریابی شبکه های اجتماعی

هدف کمپین بازاریابی ۳۶۰

مهم‌ترین مرحله‌ای که در اجرا و فرایند کمپین تاثیر بسیاری دارد، مشخص شدن هدف کمپین 360 درجه است که شامل موارد زیر می‌شود:

  • نصب اپلیکیشن
  • آگاهی سازی برند
  • افزایش فروش
  • جذب سرنخ (Lead)
  • موارد دیگر

روش‌های مختلف مورد استفاده در کمپین 360 درجه

ایمیل مارکتینگ
ایمیل یکی از مرسوم‌ترین و بهترین ابزارهای تبلیغاتی در کمپین 360 درجه است که نرخ تبدیل خوبی دارد. اگر بخشی از مخاطبان شما در فضای آنلاین حضور دارند، می‌دانید که بیشتر مواقع روزانه ایمیل خود را چک می‌کنند. بهترین کار این است که محتوای ایمیل را به صورت سفارشی‌سازی شده بفرستید و پیام خود را از طریق ایمیل مارکتینگ منتقل کنید.

پیامک
با اینکه برخی فکر می‌کنند ارسال پیامک و اس‌ام‌اس مارکتینگ دیگر مانند گذشته جواب نمی‌دهد، اما درواقع این‌طور نیست و هنوز هم در برخی کمپین‌ها اگر متن خوبی برای پیامک خود بنویسید می‌توانید جواب خوبی بگیرید. ممکن است برخی از مخاطبان شما در فضای آنلاین حضور جدی و پررنگ نداشته باشند.

راه‌اندازی سایت
نداشتن سایت می‌تواند به نتایج خروجی برنامه تبلیغاتی شما ضربه سنگینی بزند. در دنیای امروز اهمیت راه‌اندازی سایت برای یک کسب و کار بر هیچ‌کس پوشیده نیست. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می‌شود که کمپین خود را اجرا کنید و کاربران بخواهند به سایت شما سر بزنند. کاربران اولین کاری که انجام می‌دهند جستجو کردن شما در موتورهای جستجو است.

تولید محتوا
اگر می‌خواهید با مشتریان خود ارتباط و تعامل عمیق و دائمی داشته باشید، هیچ چیز به اندازه تولید محتوای مستمر، جذاب و منحصربه‌فرد نمی‌تواند به کارتان بیاید. تلاش کنید با تولید محتوا همواره پیام خود را به طیف وسیعی از مخاطبان و مشتریان خود منتقل کنید تا در جریان کمپین شما قرار گیرند.

شبکه‌های اجتماعی
شبکه‌های اجتماعی یکی از مهمترین رسانه‌هایی است که در کمپین‌ 360 درجه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در دنیای امروز بخش زیادی از مخاطبان شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف حاضرند و می‌توانید به بهترین شکل از این ظرفیت استفاده کنید.

بهینه سازی سایت و سئو
بعد از اجرای کمپین 360 درجه، مخاطبان و مشتریان شما با استفاده کلمات کلیدی و کلید واژه‌هایی که در تبلیغات خود داشته‌اید شروع به جستجو شما خواهند کرد. بنابراین باید روی سئو سایت سرمایه‌گذاری کنید و با طراحی یک صفحه فرود حرفه‌ای و کاربردی کاری کنید که نرخ تبدیل شما افزایش پیدا شود.

تبلیغات کلیکی
انواع تبلیغاتی کلیکی مانند تبلیغات همسان، تبلیغات متنی، CPC، CPM، CPA و… بخشی از کمپین 360 درجه شما خواهد بود؛ چراکه این نوع تبلیغات نسبت به هزینه خود نرخ کلیک و نرخ تبدیل خوبی دارد. این نوع تبلیغات را می‌توان در حجم انبوه در رسانه‌های مختلف استفاده کرد و همین موضوع کمک می‌کند تا تبلیغات و پیام شما بیش از پیش دیده شود.

تبلیغات مکتوب
تبلیغات در روزنامه، آگهی‌نامه‌ها، پخش تراکت و… می‌تواند یکی دیگر از روش‌های شما در کمپین 360 درجه باشد. این نوع از رسانه‌ها بیشتر مخاطبانی را هدف قرار می‌دهند که کمتر در فضای آنلاین فعالیت می‌کنند.

کمپین‌های روابط عمومی
کمپین روابط عمومی یکی دیگر از روش‌های کمپین بازاریابی 360 درجه است که برای ارتباط قوی‌تر با مشتریان و ایجاد تصویری بهتر از برند خود در ذهن مخاطبان پیاده‌سازی می‌شود.

حضور در رویدادها و نمایشگاه
معمولا نمایشگاه و رویدادهای مختلف در بازه زمانی کوتاه بازدیدکننده زیادی دارند و به همین دلیل حضور در آنها می‌تواند در کمپین 360 درجه تاثیر مثبتی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *