تبلیغات, آموزش

تبلیغات وب سایت

تبلیغات وبسایت

تبلیغات وب سایت

یکی از مهم ترین بخش ها در دنیای تبلیغات، تبلیغات اینترنتی می باشد که جایگاه خود را در بین اکثر افراد پیدا کرده است. استفاده از بهترین روش تبلیغاتی در این امر منجر به موفق تر شدن کار ما در جهت افزایش بازدید و به تبع آن فروش محصولات بیشتر می گردد. فضای مجازی و فروشگاه های اینترنتی امروزه به یکی از پرترافیک ترین مکان ها جهت عرضه تبلیغات مبدل شده است. در این مقاله سعی شده است تا شما را با بهترین روش های تبلیغات سایت آشنا کنیم و بایدها و نبایدهای این روش ها را به شما گوشزد نماییم.

در گذشته تبلیغات به روش‌های سنتی زیادی انجام می‌شد، اما با پدید آمدن اینترنت و پیشرفت آن در تکنولوژی و فناوری روز، افراد برای استفاده از این محیط، اشتیاق بیشتری از خود نشان دادند، چرا که تبلیغات در این فضا هم از نظر هزینه و وقت و هم از نظر جذب مخاطب بیشتر و تبدیل به مشتریان بالقوه تاثیر بسازیی دارد. بر همین اساس وب سایت‌ها و همچنین سایت‌های تبلیغاتی زیادی شروع به فعالیت کردند و خدمات تبلیغات وب سایت که یکی از بهترین و موثرترین روش‌های تبلیغاتی به حساب می‌آید را به صورت گسترده‌ای منتشر کردند.

تبلیغات وبسایت

فهرست مطالب

تبلیغات کراس کانال چیست ؟

تبلیغ کردن به طور همزمان در چندین کانال تبلیغاتی دیجیتالی، تبلیغات کراس کانال گفته می شود. این نوع تبلیغ یکی دیگر از بهترین روش تبلیغاتی به حساب می آید که در آن راه های متعددی برای تبلیغات آنلاین در اختیار تبلیغ کننده قرار می گیرد. از جمله ی این راه های مختلف می توان به تبلیغات سرچ، تبلیغات نمایشی و غیره، اشاره نمود که برای دسترسی یک سری از مشتریان بالقوه صورت می پذیرد. چیزی که در حال حاضر صورت می پذیرد، استفاده از دو یا چندین کانال مختلف به طور همزمان توسط افراد مشغول به کسب و کار و بازاریابان گوناگون می باشد. آن ها از این طریق در تمامی کانال ها تبلیغات جامع و کاملی را ترتیب می دهند تا مطمئن شوند که تبلیغات آن ها به دست مخاطبان مختص به خود رسیده است یا خیر. این روش از جمله بهترین روش تبلیغاتی نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا می باشد.

مواردی که در روش تبلیغات اینترنتی کراس کانال باید به آن دقت نمایید، شامل:

  • مهمترین: توجه به میزان فروش و بازخورد از هر رسانه انتخابی با استفاده از گوگل آنالیتیکس
  • استفاده از ریتارگتینگ برای تبلیغات، برای نمایش تبلیغات به کسانی که حداقل یکبار به وب‌سایت شما مراجعه کرده اند.
  • حفظ و نگهداری توالی آگهی های تبلیغاتی، حداقل به مدت 3 ماه

مهمترین نکات ضروری برای تبلیغات اینترنتی

  1. برای تبلیغات خود از روش های مختلف و گوناگونی استفاده کنید.
  2. از صفحات اینترنتی مناسب که در ارتباط با نوع موضوع شما است استفاده کنید.
  3. دقت کنید که نوع خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید با نوع پیام تبلیغاتی شما هماهنگ و در یک راستا باشد.
  4. سعی کنید تا در تبلیغاتی که انجام می دهید نوآوری و خلاقیت داشته باشید تا بتوانید کاربران را به سمت خود جلب نمایید.
  5. بعد از اینکه تبلیغات خود را انجام دادید، برای آگاهی از موفقیت یا عدم موفقیت در کار خود، سعی نماید اقدام به سنجش و ارزیابی نمودن میزان موفقیت خود کنید تا از پرداخت هزینه های تکراری و بی جا جلوگیری به عمل آورید.
  6. همیشه به این نکته دقت نمایید که در هنگام به کار بردن تبلیغات مربوط به کالا و خدمات خود، به طیف عظیمی از کاربران توجه کنید و تمام فعالیت خود را محدود به قشر خاصی ننمایید.
  7. نکته پایانی که بسیار حائز اهمیت می باشد اینکه، برای جلوگیری از به وجود آمدن نگرش های نادرست و اشتباه در مورد میزان فروش و تبلیغات سعی نمایید که اقدام به تحلیل درستی بین بازدید از سایت و فروش محصولات خود دست یابید.

بهترین روش تبلیغات برای سایت در اینترنت چیست؟

این سؤال برای اکثر صاحبان کسب و کار و مدیران فروش و بازاریابی پیش آمده که بهترین روش تبلیغاتی برای یک سایت اینترنتی که معرف خدمات کسب و کار یا فروشگاه ، چه می باشد و استفاده از کدام روش تبلیغاتی مؤثرتر است. چنانچه قصد دارید تا در انواع فعالیت های تبلیغاتی بدرخشید و به موفقیت دست یابید، لازم است تا ترکیبی از تمامی روش های تبلیغاتی را در نظر گرفته و اعمال نمایید. در این مقاله سعی بر آن شده است تا شما را با بهترین روش های تبلیغاتی برای وب سایت آشنا نماییم.

انواع روش‌های تبلیغاتی مختلف در سایت‌های تبلیغاتی

1. تبلیغات نمایشی(بنری)

از جمله بهترین روش تبلیغاتی در فضای مجازی، تبلیغات نمایشی و یا بنری می باشند که قاعدتاً با این روش تبلیغات آشنا شده اید. در این روش از تبلیغات، سایت تبلیغ دهنده، اقدام به طراحی بنر مربوط به تبلیغات خود نموده و با اجاره نمودن یکی از جایگاه های بنری که در سایت های پربازدید وجود دارد به معرفی محصول و مواد خود اقدام می نماید. نکته ای که در هنگام استفاده از بهترین روش تبلیغاتی باید مدنظر خود قرار دهیم، هدف ما از تبلیغ می باشد. چنانچه هدف شما برندسازی است استفاده از تبلیغات بنری می تواند مثمر ثمر بوده و نتیجه ی دلخواه شما را در طولانی مدت بدهد. استفاده از این بنرهای تبلیغاتی برای هدفی خاص و طولانی مدت برنامه ریزی شده است. این تبلیغات از جمله بهترین روش تبلیغاتی، برای برندسازی و اهداف طولانی مدت می باشند. آژانس تبلیغاتی ایرادز با دارا بودن لیستی کامل از سایت های معتبر ایرانی و بین المللی که جایگاههای مختلف را اجاره میدهند را دارد که بواسطه همکاری بسیار زیاد ، میتواند از تخفیفات ویژه ای برای مشتریان خود استفاده نماید .

 این روش از تبلیغات، دارای دو نوع پرداخت هزینه می باشد که شامل:

روش پرداخت CPM

این روش مخفف عبارت Cost per mille می باشد. در این روش پرداختی فرد تبلیغ دهنده بایستی در ازای هر 1000 اقدام به پرداخت مبلغ خاصی به سایتی که وظیفه تبلیغ کننده را دارد، بپردازد، البته در حال حاضر شرکتی در ایران این خدمت را ارائه نمی دهد.

روش پرداخت CPT

در این روش که مخفف عبارت Cost per Time می باشد، شخص تبلیغ دهنده می بایستی با گذشت یک فاصله زمانی خاص، مبلغ تعیین شده در در قرارداد را به وب سایتی که وظیفه تبلیغ کردن را ایفا می نماید، بپردازد

بنری

2. تبلیغات موتور جستجو (SEM)

یکی دیگر از بهترین روش تبلیغاتی، که بسیار  پربازده و کاربردی است می توان به بازاریابی موتور جست و جو اشاره نمود. SEM در نقطه ی مقابل SEO قرار دارد و بر خلاف SEO که به صورت کاملاً رایگان و در راستای بهینه سازی محتوای مربوط به سایت صورت می پذیرد، SEM  دارای هزینه پرداختی می باشد و رایگان نیست.

به عنوان نمونه، لینک سایت ها و وب سایت های مختلف در موتور جست و جوی گوگل قرار داده شده و در معرض دید کاربران قرار می گیرد و هر کلیک در این موتور جست و جو متحمل هزینه شده و این هزینه از حساب سایت مورد نظر کاشته خواهد شد. به این سیستم که در موتور جست و جو گوگل قرار دارد، کلیکی و یا PPC/CPC می گویند.

کلیکی
تبلیغات کلیکی

در این تصویر، نتایج حاصل از جستجوی گوگل را مشاهده می کنید که بر مبنای SEM و SEO می باشند. مشاهده می کنید که برخی از این نتایج در کنار لینک سایتشان کلمه ad قرار گرفته است که بیانگر این است که از بهترین روش تبلیغاتی به نام موتور جستوجوی گوگل برای تبلیغات و دیده شدن استفاده نموده اند. 

یکی از نزدیک ترین روش ها به مرحله ی فروش همین روش تبلیغات موتور جستجوی گوگل می باشد و یکی از مهم ترین کارهایی که در این نوع تبلیغ بایستی انجام دهید، مشخص نمودن کلید واژه هایی می باشد که کاربران برای خرید و یا استفاده از خدمات شما استفاده می نمایند. این یکی از بهترین روش تبلیغاتی برای فروشگاه های اینترنتی است که مایل هستند خیلی سریع و به طور مستقیم با صرف هزینه های خاص به هدف خود که فروش است، برسند.ابزار مورد استفاده برای این تبلیغات google ads می باشد.

3. تبلیغات کلیکی (CPC/PPC)

در روش تبلیغات کلیکی، طبق قراردادهای صورت گرفته با هر بار کلیک بر روی آدرس سایت و یا بنر، که از سوی کاربران صورت می گیرد و منتهی به اتصال به سایت مورد نظر می شود، هزینه مشخص و تعیین شده ای به وب سایتی که لینک را ارائه می دهد، تعلق می گیرد. هزینه این روش برای وب سایت های که تبلیغات داخلی را انجام می دهند، چیزی در حدود 150 تومان تا 15000 تومان می باشد که البته برای هر کلیک این مبلغ متفاوت است و تغییر می کند. شاید در نگاه اول تصور کنید که این روش در مقایسه با سایر روش های تبلیغاتی گران تر و هزینه بر تر می باشد. اما با ذکر این نکته که شما فقط برای کسانی که بر روی لینک و یا بنر شما هزینه پرداخت می نمایید و هزینه های اضافی پرداخت نمی کنید متوجه خواهید شد که بر عکس یکی از بهترین روش تبلیغاتی بهینه و ارزان محسوب می شود. یکی دیگر از مزیت هایی که روش تبلیغات کلیکی دارند این است که به موجب آن بنر شما در اکثر سایت های پربازدید پخش شده و به گردش در می آید و از این طریق تبلیغی گسترده و خاص را برای بنر خود رقم می زنید.

ذکر این نکته حائز اهمیت است این که نرم افزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس و وب مستر، تعداد افرادی که با کلیک کردن بر روی بنر شما و یا آدرس وب سایت شما وارد سایت شده اند را اندازه گیری کرده و در اختیار شما قرار می دهند. شما از طریق می توانید بر تعداد کاربران نظارت کرده و از درست بودن آن ها اطمینان حاصل نمایید.

4. تبلیغات سایت در شبکه های اجتماعی 

اولین تبلیغاتی که از طریق شبکه های اجتماعی صورت پذیرفت در برنامه ی فیس بوک بود. شما در این تبلیغات در انواع فضاهای مجازی، می توانید در قبال هزینه ای که پرداخت می نمایید، پست های تبلیغاتی شما برای اکثر کاربران اینترنتی که شما را  فالو نکرده اند در مدت زمان معینی به نمایش گذاشته شود. یکی از بهترین روش تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی، برنامه هایی مانند اینستاگرام، تلگرام و غیره می باشد.

با استفاده از اپلیکیشن‌هایی که در موبایل نصب میشود و همچنین انواع بازی‌ها، محیطی در این بستر ایجاد می‌شود تا تبلیغات از این طریق صورت پذیرد.

سایت در شبکه های اجتماعی

5. تبلیغات اسپانسری

چنانچه جزء افرادی هستید که در حال استفاده از سایت های خاصی همچون آپارات، یوتیوپ و غیره می باشید، قطع به یقین با تبلیغات اسپانسری در این فضاها مواجه شده اید و آشناییت دارید. زمانی که شما از این وب سایت ها استفاده می کنید، قبل از پخش ویدئو فیلم کوتاه و یا تصویری به صورت تبلیغاتی برای شما پخش شده و بعد از آن برنامه مورد نظر شما پخش خواهد شد. در سالهای گذشته تا به حال با فراگیر شدن استفاده از برنامه اینستاگرام ، روبیکا، سرویس های رسمی تبلیغات در این شبکه ها، مشغول فعالیت هستند که می توانید از آنها استفاده کنید.

6. ایمیل مارکتینگ

یکی از بهترین روش تبلیغاتی برای وبسایت های اینترنتی، ایمیل مارکتینگ می باشد که می توان از طریق آن به راحتی اقدام به جذب مشتری نمود. طبق نظر سنجی های صورت گرفته بیش از 55 درصد از افراد مایل به همکاری و خرید از کسب و کارهایی هستند که برای آن ها ایمیل ارسال می نمایند. در واقع خیلی از این افراد مدعی شده اند که در هنگام خرید کردن در فروشگاه ها اسم برندهایی که برای آن ها ایمیل فرستاده اند به طور ناخودآگاهی در ذهن آن ها تداعی شده است و آن ها را ترغیب به خرید از این نوع برندها نموده است.

7. اینفلوئنسر مارکتینگ

واژه اینفلوئنسر با پیشرفت و گسترش انواع شبکه های اجتماعی پای به دامنه لغات گذاشت. اینفلوئنسرها شامل افرادی هستند که تعداد زیادی دنبال کننده و فالوور دارند و پست های آن ها توسط خیل عظیمی از افراد دنبال می شوند. این افراد بر روی دیگران بسیار تأثیر گذار هستند از این روی گزینه مناسبی برای تبلیغات محسوب می شوند و یکی از جمله بهترین روش تبلیغاتی برای فروشگاه های اینترنتی و وب سایت های مختلف به شمار می روند. افراد اینفلوئنسر در ازای گرفتن هزینه و مبلغ خاصی که در قرارداد بین آن ها و برند خاص تبلیغ شونده منعقد می شوند حاضر به تبلیغ کالا و یا خدمات شرکت مورد نظر می نمایند. آژانس تبلیغاتی ایرادز در سابقه ۱۶ سال گذشته ، تجربه همکاری با بیش از ۴۰۰ اینفلوئنسر را داشته است که متناسب با کسب و کار درخواست کننده تبلیغات ، راهنمایی لازم را انجام می دهد .

8. تبلیغات موبایل

این نوع از تبلیغات نوع دیگری از تبلیغات سایتهای اینترنتی محسوب می شود که دارای قابلیت استفاده در تمامی تلفن های همراه، تبلت ها و غیره می باشد. بسیاری از افراد فعال در زمینه کسب و کار از تبلیغات موبایلی به صورت شبکه های اجتماعی، تبلیغات نمایشی، جستجویی و غیره بهره برند. بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا از موبایل استفاده می کنند که بیشتر آنها به صورت هوشمند می باشند. این امر زمینه را برای افراد فعال در زمینه کسب و کار و تبلیغ کنندگان فراهم آورده است تا بتوانند به راحتی و به طور گسترده به تبلیغات محصولات و خدمات خود بپردازند.

در این روش افراد با نصب اپلیکیشن و استفاده کاربردی از آن شاهد انواع تبلیغات هستند که در این برنامه‌ها به نمایش گذاشته می‌شوند. 

9.رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی(خبری) یکی از بهترین روش های تبلیغ اینترنتی به شمار می آید که سرمایه گذاری در این بخش از تبلیغات باعث رشد و پیشرفت سایت اینترنتی شما خواهد شد. استفاده از رپورتاژ خبری برای کسب و کار به این صورت می باشد که شما متنی را به عنوان معرفی محصول و خدمات آماده کرده و آن را در سایت های معتبر منتشر خواهید کرد.

انتشار رپورتاژ خبری علاوه بر آشنایی کاربران با کسب و کار شما، سبب دریافت بک لینک هایی نیز می شود که در افزایش رتبه گوگل و بهبود سئو سایت شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. شما می توانید با مراجعه به سایت های فعال در زمینه انتشار رپورتاژ با پرداخت هزینه، این نوع تبلیغ موثر و مفید را برای فروشگاه اینترنتی خود انجام دهید. انتخاب سایت معتبر جهت سفارش رپورتاژ، نیاز به تجربه زیادی دارد که کارشناسان آژانس تبلیغاتی ایرادز این خدمت را برای شما انجام خواهند داد .

10.بازاریابی پیامکی

استفاده از بازاریابی پیامکی به عنوان یک روش کم هزینه و پربازده در میان روش های بازاریابی شناخته می شود. در این روش تبلیغات مورد نظر از طریق ارسال پیامک به مخاطبان در قالب طرح های تخفیفی، مناسبت های مختلف، جشنواره ها و … قرار خواهد گرفت. با استفاده از بازاریابی پیامکی یا اس‌ام‌اس مارکتینگ، می توانید همواره مشتریان فعلی خود را حفظ نمایید و همچنین مشتریان جدیدی را جذب کنید. شما می توانید با استفاده از پنل کاربری سایت ما به تمام اهداف کاری خود دست یابید و تبلیغ سایت اینترنتی خود را از این طریق انجام دهید.

نتیجه گیری ، کلام آخر

هر کدام از روش هایی که در این مقاله ذکر نمودیم در نوع خود بی نظیر بوده و برای تبلیغات آنلاین بسیار پر بازدید می باشند. با توجه به نوع کسب و کاری که دارید و هدفی که برای خود تعیین نموده اید هر یک از این روش تبلیغات می تواند جزء بهترین روش تبلیغاتی به حساب آیند. بهترین روش تبلیغاتی روشی است که تعداد بازدیدها و فروش محصولات را بالا ببرد. در صورتی که احتیاج به مشورت کردن و یا کسب آگاهی در مورد تعیین اهداف مربوط به تبلیغات خود را داشتید و یا سؤالی در این زمینه برایتان پیش آمد می توانید با ما در تماس باشید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “تبلیغات وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *